Приведени криумчари на мигранти

3 копии
3 копии
3 копии

На 11.10.2022 во 00.05 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода С.К.(34) од Битола. Тој се сомничи дека на 10.10.2022 околу ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници лишиле од слобода 23-годишник од демирхисарското село Сопотница, откако кај неговото возило биле пронајдени 44 лица мигранти од Сирија, од ...
| | веќе видена | слични

Тој се сомничи дека претходниот ден (на 10 октомври) околу 13.30 часот во Битола прикажал порнографски материјал од својот мобилен телефон на малолетничка. Од ...
| | веќе видена | слични

Пет лица од Тетово се приведени, поради сомнение дека биле инволвирани во два физички напади. Од МВР соопштуваат дека лицата биле лишени од слобода денеска, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени криумчари на мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: