Пиксел груп: Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи


Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, кажа дека Димитар Ковачевски сам признал дека додека бил заменик министер за финансии е исплаќана помош на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мицкоски, Лефков и сите коишто јавно ширеа лаги да им се извинат на граѓаните и на Ковачевски за сите фабрикувани афери, кои со денови ги пласираа против ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ДКСК и ЈО да се охрабрат и да отворат случај за Димитар Ковачевски и неговиот кум Паунов кои на сомнителен начин заработиле 26 милиони евра, порачуваат од ВМРО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерва Димитар Ковачевски призна дека тргувал со влијание и кога бил во министерство за финансии неговата и компанија на неговиот кум добивале државна помош и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Очекувана беше реакцијата СДС по паушалната изјава на Ивановска дека нема да отвори предмет за Ковачевски и аферата Броило. Ниту не почекаа да ја добијат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ за мене фабрикуваше лаги, ме нарекуваа со најпогрдни зборови и денес кога нема ништо спорно, тие треба да ми се извинат за тоа што го прават.За сите ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски го обвини ВМРО-ДПМНЕ дека фабрикувале лаги за него и го навредувале, па поради тоа побара извинување. „За сите ...
| | веќе видена | слични

По обвинувањата на опозициската ВМРО ДПМНЕ и повикот на партискиот лидер Христијан Мицкоски да го испита случајот, претседателката на комисијата Билјана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Вечерва завршуваат сервисните и ремонтните активности на генераторот и на другата опрема во ТЕЦ Неготино, и утре во 7.30ч почнуваат пуштачките активности за ...
сите 381 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена

Американската економија го зголеми бројот на работници за 263.000 работни места во ноември, пркосејќи им на агресивните активности на Федералните резерви за ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиксел груп: Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: