Здружение на Оштетени штедачи: Како адвокатот на Костовски ја затворил фирмата со невратен долг од 220 илјади евра кон Еуростандард?


Соопштение на Здружение на Оштетени штедачи: Славко Секулов, долгогодишен личен адвокат на Трифун Костовски, ја затворил неговата фирма во време кога имала ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, кажа дека Димитар Ковачевски сам признал дека додека бил заменик министер за финансии е исплаќана помош на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ДКСК и ЈО да се охрабрат и да отворат случај за Димитар Ковачевски и неговиот кум Паунов кои на сомнителен начин заработиле 26 милиони евра, порачуваат од ВМРО ...
| | веќе видена | слични

Дезертерот Ковачевски ја основа „Пиксел Груп“, заедно со неговиот кум Паунов, 5 месеци откако СДС доаѓа на власт во 2017 година. За само една година тие прават ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Злосторничко здружение во аферата „Броило“ околу Ковачевски влегло во бизниси од 26 милиони евра откако е СДС на власт, ова денеска преку соопштение до ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Аферата „Броило“ го извади на површина соларниот картел, кој е сконцентриран околу дезертерот Ковачевски. Обелоденивме како две поврзани фирми „Пиксел Груп“ ...
| | веќе видена | слични

Обелоденивме како две поврзани фирми „Пиксел Груп“ основана од Ковачевски и неговиот кум Паунов, и КМГ ЕОЛ Квазар основана само од кумот, откако е СДС на власт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумот на Ковачевски, Паунов е со длабоки врски во СДС, картелот засилено работи по доаѓањето на СДС. Горанчо Паунов, коосновач на „Пиксел Груп“ со Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
сите 756 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 278 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Во моментов во Клиничката болница Битола инспектори од Државниот санитарен и здравствен инспекторат вршат вонреден надзор откако македонската јавност вчера ...
сите 76 | | | веќе видена

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок вчера од Скопје порача дека е неопходно да се направат уставни измени со цел официјално да започнат ...
сите 99 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Ново продолжение во низата акции што деновиве ги спроведува полицијата за сузбивање на нелегалната трговија со дрога. Утрово нешто пред 7 часот на наплатната ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здружение на Оштетени штедачи: Како адвокатот на Костовски ја затворил фирмата со невратен долг од 220 илјади евра кон Еуростандард?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: