ШТРАЈК НЕМА ДА ИМА, РАБОТНИЦИТЕ НА ВОДОСТОПАНСТВО ДОБИЈА ТРИ ЗАОСТАНАТИ ПЛАТИ - Синдикатот вели: Нашата борба успеа

Активностите на АГРО Синдикатот и Сојузот на синдикатите на Македонија дадоа конкретни резултати и во петокот на вработените во АД Водостопанство на РСМ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според последното истражување на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници направено во 2021 година, повеќе од половина медиумски работници кај ...
| | веќе видена | слични

Не смее да се дозволи работниците да се омаловажуваат, а нивниот труд да не се плати. Работодавачите треба да ги почитуваат законите и да исплаќаат плата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Сојузот на Синдикати на Македонија, Дарко Димовски синоќа најави дека Синдикатот ќе ги разгледа антикризните мерки што ги претстави премиерот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Работниците никаде не ги слушнавме во предложените мерки на Владата, а знаеме дека согласно порастот на минималната синдикална потрошувачка кошничка само за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синдикатите и невладините организации ја потпишаа декларацијата „Плата за живот“ на шестата „Текстилијада“, која е организирана од Здружението „Гласен ...
| | веќе видена | слични

Законот вели дека минималната плата не смее да биде помалку од 57 отсто од просечната плата. ССМ успеа делумно да го спроведе ова онаму каде што има синдикално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Бектеши, заедно со првиот човек на ЕСМ, Ковачевски и енергетскиот советник Андоновски денеска на прв состанок со еден од посочените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 198 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 199 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТРАЈК НЕМА ДА ИМА, РАБОТНИЦИТЕ НА ВОДОСТОПАНСТВО ДОБИЈА ТРИ ЗАОСТАНАТИ ПЛАТИ - Синдикатот вели: Нашата борба успеа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: