Си-ен-ен: Путин сака да ги подели западните сојузници околу условите за мир


Откако не успеа да се справи со западното воено единство што ја поддржува Украина, Путин се чини дека е подготвен дипломатски да ја тестира решителноста на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател денеска треба да дувне 70 свеќички на својата торта, но се соочува со тешки проблеми. Неговото кревко здравје и фактот што бил 35 пати ...
| | веќе видена | слични

„Многу поголем руски колапс ќе се случи во следните денови“. Вака во понеделникот на Твитер напиша познатиот американски политиколог Френсис Фукујама, ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот за безбедност и одбрана, професор Мајкл Кларк, ја коментираше војната во Украина за британската телевизија Скај Њуз . Осврнувајќи се на нападот на ...
| | веќе видена | слични

Индонезискиот остров Бали на 15 и 16 ноември ќе биде домаќин на самитот на Г20, односно 20-те најмоќни земји во светот. На самитот се поканети претседателите ...
| | веќе видена | слични

Хајн Геманс, професор по политички науки на Универзитетот во Рочестер и експерт за меѓународни конфликти, вели дека рускиот претседател е заглавен во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин изјави дека разговорите меѓу Украина и Руската Федерација најверојатно ќе продолжат еден ден. Како што рече, ...
| | веќе видена | слични

Напори за деескалација на состојбата и барање за мирно решение Кинеските аналитичари велат дека сегашната состојба се влошува и дека конфликтот дефинитивно ќе ...
| | веќе видена | слични

Нов рецепт за просперитет, стабилност и можности Високофункционалниот среден коридор ќе ѝ овозможи на Европа да добие пристап до потпорни и разновидни синџири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си-ен-ен: Путин сака да ги подели западните сојузници околу условите за мир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: