Герасимовски: Ја славиме детската недела во Центар

3 копии

Основното училиште „11 Октомври“ во Општина Центар, го прослави својот патронат. Градоначалникот на Општината, Горан Герасимовски, сподели моменти од ...
| | веќе видена | слични

Со завршниот настан на проектот „Ментална хигиена за деца од предучилишна возраст“ спроведен од ЕУ Институт - Скопје, Општина Аеродром и детските градинки на ...
| | веќе видена | слични

Денеска се заокружува одбележувањето на Детската недела во Општина Центар. По тој повод, градоначалникот на Општината, Горан Герасимовски, се огласи на ...
| | веќе видена | слични

Децата од градинките „Корчагин“ и „13 ноември“, синоќа настапија во Паркот на франкофонијата. Програмата е во рамките на одбележувањето на Детската недела, во ...
| | веќе видена | слични

Денеска децата од второ одделение од Основното општинско училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“, ја посетија Општина Ѓорче Петров и заедно со своите учителки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 502 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 828 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 255 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Герасимовски: Ја славиме детската недела во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: