МАКПЕТРОЛ СО ВАЖНА ВЕСТ: Цената на гасот за октомври ќе се намали за околу 200 евра за 1.000 нормални метри кубни во однос на септември

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената наприродниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ АД Скопје ги ...
| | веќе видена | слични

Албанската Влада на денешната седница донесе одлука со која енергетската кризна состојба се продолжува до 30 јуни 2023 година. Првпат кризна енергетска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германска експертска комисија задолжена да подготви план за ублажување на влијанието на поскапувањето на бензинот врз потрошувачите, рано утринава ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 770 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 298 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 141 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКПЕТРОЛ СО ВАЖНА ВЕСТ: Цената на гасот за октомври ќе се намали за околу 200 евра за 1.000 нормални метри кубни во однос на септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: