Папата упати апел до Путин и Зеленски


-Таканаречените референдуми немаа никаква врска со тоа што ние го нарекуваме изразување на волјата на народот, ниту од правен, ниту од технички аспект, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На почетокот на итната седница на Генералното собрание на ОН, синоча, Украина ја повика светската заедница да ја осуди руската анексија на деловите од ...
| | веќе видена | слични

Генералното собрание на Обединетите нации денес ќе има специјална седница за да разговара за неодамнешниот обид на Русија да анектира четири региони на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Генералното собрание на ОН денеска треба да отвори расправа за нацрт-резолуцијата со која се осудува руската анексија на четирите украински региони, додека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на индиската дипломатија, Субрамањам Џајшанкар изјави дека војната во Украина не е во ничиј интерес, но одби да каже дали неговата влада ќе ја поддржи ...
| | веќе видена | слични

Полуостровот Крим да остане под руска администрација, Украина да не аплицира во НАТО и да биде неутрална земја, а референдумите во четирите региони да се ...
| | веќе видена | слични

Како изгледа картата на Русија по приклучувањето на украинските региони Филип Здравески 07.10.2022 / 19:07 Свет Како резултат на серијата референдуми, Руската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Работите можат да се поправат во Македонија, ако има Влада која црпи легитимитет од граѓаните, рече Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 426 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 180 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 235 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата упати апел до Путин и Зеленски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: