Здружение на Оштетени штедачи: Како адвокатот на Костовски ја затворил фирмата со невратен долг од 220 илјади евра кон Еуростандард?


Славко Секулов, долгогодишен личен адвокат на Трифун Костовски, ја затворил неговата фирма во време кога имала невратен долг од околу 220 илјади евра кон ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков соопшти дека премиерот Димитар Ковачевски и неговиот кум ја основале „Пиксел гроуп“ пет месеци откако СДСМ направила ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството води постапка за пратеникот и кандидат за потпретседател на Собранието, Хусни Исмаили од „Алтернатива“ кој порано беше и министер за кулутура. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Советот на јавните обвинители на Република Северна Македонија објави оглас за избор на обвинители во повеќе обвинителства како и Основен јавен обвинител на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова прв ваков избор по измените на Законот за јавни обвинители, каде согласно член 66 Основен јавен обвинител на ОЈО ГОКК се избира од страна на Советот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Во аферата „Броило“ станува збор за соларниот картел, кој се формира со формирањето на фирмата која ја основаат Ковачевски кој сега ни е премиер и неговиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здружение на Оштетени штедачи: Како адвокатот на Костовски ја затворил фирмата со невратен долг од 220 илјади евра кон Еуростандард?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: