Нафтата поскапува откако ОПЕК + го најави најголемото намалување на производството од 2020 година

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата скокнаа за повеќе од 3% во почетокот на азиската трговија во понеделникот, бидејќи ОПЕК + размислува за намалување ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа денес, прекинувајќи ја петдневната добивка, бидејќи инвеститорите остварија профит откако беше евидентирано ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата на светскиот пазар порасна за околу три отсто на највисоко ниво во изминатите пет недели, поради одлуката на Организацијата на производители ...
| | веќе видена | слични

Што значи одлуката на ОПЕК+ да го намали производството на нафта за два милиони барели Глобалните геоенергетски игри не се ништо помалку динамични, а ни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Голдман Сакс ја зголеми својата прогноза за цената на нафтата за оваа и 2023 година, бидејќи американската банка очекува намалувањето ...
| | веќе видена | слични

ОПЕК+ објави намалување на дневното производство на нафта за 2 милиони барела како би се кренала цената на нафтата. САД со месеци вршеа масовен притисок врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска долгот кон приватните превозници е дел од договорна обврска за која ако има спор превозниците требало ...
сите 484 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси беше херојот на Аргентина во победата од 2:0 на дуелот против Мексико. Меси даде гол за водство од 1:0, а потоа Гаучосите дадоа и втор гол. По ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нафтата поскапува откако ОПЕК + го најави најголемото намалување на производството од 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: