Од Мала Речица до Илинденска – Колку ќе жари „огнената група“?


2 копии
3 копии

Maкедонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи не се чувствува загрозен доколку по седницата на Генералниот совет на ДУИ не продолжува да ја извршува ...
| | веќе видена | слични

Цитирајќи го партискиот лидер Али Ахмети, министерот Бујар Османи одговори на прашањето дали му е загрозена функцијата во извршната власт, по најновите ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Тоа што се одлучи е дебатата од јавност да се префрли во партиските тела, и тоа ќе се случи на 15 октомври. Ќе се формираат партиските тела во коишто ќе ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска рече дека во моментов нема никаква најава за какви било промени во владиниот состав. „Јас знам дека ДУИ за 15 октомври има ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски не смета дека Македонија е во политичка и воена криза и затоа не треба да има широка коалиција. Тој вчера во дебатниот магазин ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски е оптимист за двотретинско мнозинство во Собранието за измена на Уставот. Тој вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници најавуваат дека ако не се најде решение во понеделник е планирано да се блокираат крстосниците кај Мавровка, кај Црвен крст и булеварот ...
сите 468 | | | веќе видена

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 106 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 98 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 192 | | | веќе видена

Екс министерот за внатрешни работи во техничката влада во 2020 година Наќе Чулев кој беше гостин на емисијата Заспиј ако можеш смета дека елиминирањето на ...
сите 191 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 171 | | | веќе видена

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Мала Речица до Илинденска – Колку ќе жари „огнената група“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: