Си бевме поддршка во Бејрут, меѓу нас не постои его: манекенките од „Црнокрак“ меѓу најубавите на светските избори за мис


3 копии

Катарина Јовановска, Мија Стерјовска и Ива Пеева од модното студио „Црнокрак“ летово освоија титули на изборот за мис топ-модел, што се одржа во Либан. Секоја ...
| | веќе видена | слични

Ангел Спасов е ново име на домашната музичка сцена. Средношколец кој доаѓа од Струмица и има нова песна „Ме изгуби ти“. Песната е на Роберт Билбилов и е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пејачката Наташа Крстевска во јавноста е позната како Мијата. Дури и во 2004 години кога пееше на првиот регионален „Идол“, скоро никој не го знаеше нејзиното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватскиот актер Горан Богдан е во Скопје за премиерата на филмот „Чичко“, со кој се отвора филмскиот фестивал „Киненова“. Во филмот кој е психолошки трилер ...
| | веќе видена | слични

Германскиот ракометар, Лукас Kржикала во интервју за весникот „Велт ам Зонтаг“ стана првиот ракометар во Бундеслигата кој призна дека е геј. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

 Самохраната мајка од Шкотска работи онлајн, плива во тиркизното море со децата меѓу желки и тропски риби, уживаат во авантури, а навечер се релаксираат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 393 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

МВР информира дека денеска, во периодот од 12.00 до 16.00 часот, на територијата на земјава е спроведена акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ...
сите 212 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

На денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски беше прашан од медиумите за тоа што Алијанса вели дека ВМРО-ДПМНЕ е нереформирана и ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си бевме поддршка во Бејрут, меѓу нас не постои его: манекенките од „Црнокрак“ меѓу најубавите на светските избори за мис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: