Земјите на ЕУ координирано ги повикуваат руските амбасадори на консултации


„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
| | веќе видена | слични

Генералното собрание на Обединетите нации денес ќе има специјална седница за да разговара за неодамнешниот обид на Русија да анектира четири региони на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Генералното собрание на ОН денеска треба да отвори расправа за нацрт-резолуцијата со која се осудува руската анексија на четирите украински региони, додека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на индиската дипломатија, Субрамањам Џајшанкар изјави дека војната во Украина не е во ничиј интерес, но одби да каже дали неговата влада ќе ја поддржи ...
| | веќе видена | слични

Полуостровот Крим да остане под руска администрација, Украина да не аплицира во НАТО и да биде неутрална земја, а референдумите во четирите региони да се ...
| | веќе видена | слични

Како изгледа картата на Русија по приклучувањето на украинските региони Филип Здравески 07.10.2022 / 19:07 Свет Како резултат на серијата референдуми, Руската ...
| | веќе видена | слични

Што може да значи итното барање на украинскиот претседател Володимир Зеленски за членство во НАТО Најголемата опасност од проширувањето на конфликтот, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјите на ЕУ координирано ги повикуваат руските амбасадори на консултации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: