Рускиот Уставен суд ја потврди анексијата на украински територии


Генералното собрание на Обединетите нации денес ќе има специјална седница за да разговара за неодамнешниот обид на Русија да анектира четири региони на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Генералното собрание на ОН денеска треба да отвори расправа за нацрт-резолуцијата со која се осудува руската анексија на четирите украински региони, додека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на индиската дипломатија, Субрамањам Џајшанкар изјави дека војната во Украина не е во ничиј интерес, но одби да каже дали неговата влада ќе ја поддржи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија ги обвини САД дека тие сакаат сите да живеат по нивни правила.„САД се тие кои го кршат меѓународното право обидувајќи се да ги натераат сите да живеат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оние кои зборуваат со јазикот на санкциите со Русија треба да имаат на ум дека Москва досега воздржано реагираше на актите на економска агресија, но трпението ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Како изгледа картата на Русија по приклучувањето на украинските региони Филип Здравески 07.10.2022 / 19:07 Свет Како резултат на серијата референдуми, Руската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 140 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускиот Уставен суд ја потврди анексијата на украински територии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: