Кралот Чарлс и Камила „уловени“ на плажа на Барбадос (ФОТО)


3 копии

Иако е љубител на накит, кралицата Камила никогаш во животот не сакала да ги дупне ушите и носи само обетки со „штипка“ кои само се ставаат на увото. „Сигурно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Принцот Хари и Меган Маркл првпат се појавија во јавноста откако се вратија во САД по погребот на кралицата Елизабета Втора. Снимени се на концертот на пејачот ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл првпат се појавиле во јавноста откако се вратија во САД по погребот на кралицата Елизабета Втора. Двојката уживала во концертот на ...
| | веќе видена | слични

Кралската биографка Анџела Левин во својата книга тврди дека Вилијам не сака Камила да биде позната на неговите деца како „баба“, бидејќи таа не им е баба. ...
| | веќе видена | слични

Откако пред неколку денови го посетила породилното одделение и мајките кои во него лежеле, принцезата го споделила своето трауматично искуство. Популарната ...
| | веќе видена | слични

Саманта Маркл, полусестрата на Меган Маркл, испратила барање до судот да повикаат одредени луѓе да сведочат во врска со нејзината тужба за клевета против ...
| | веќе видена | слични

 Францис Шанд Кид, мајката на Дијана чувствувала огромна грижа на совест затоа што во моментот кога принцезата почина во 1997-ма година во сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако кралицата Маргрете II. најави дека нејзините четири внуци, децата на нејзиниот помал син принцот Јоаким, ќе останат без титулите принцови и принцеза, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралот Чарлс и Камила „уловени“ на плажа на Барбадос (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: