РАЦИЈА во Охрид: Приведен ДИЛЕР од Битола

На 8.10.2022 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.И.(37) од с.Арачиново, скопско. Тој се сомничи дека во 12.40 часот во с.Арачиново, ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Српски државјанин со бугарско „бмв“ се обидел да ѝ избега на полицијата, но излетал од патот и се дал во бегство. Тој е приведен, а во автомобилот се наоѓале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 141 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАЦИЈА во Охрид: Приведен ДИЛЕР од Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: