Инфлацијата во еврозоната рекордни 10%

3 копии

Речиси не постои сектор, бизнис, дејност, услуги, каде не се зголемија крајните цени за граѓаните, анализира Порталб . Во септември годинава, во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи на месечно ниво во август се пониски за 0.1 %, а на годишно ниво се повисоки за 15.9 %, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во август 2022 година, увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи се пониски за 6.9 % на ...
| | веќе видена | слични

Индексите на увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи се наменети за преиспитување или мониторирање на трошоците направени од градежните ...
| | веќе видена | слични

 Производителите очекуваат до крајот на годинава овие продукти да се зголемат за уште 20%. Марина Манева, сопственик на млекара за Канал 5 вели дека трошоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Увозните цени во Германија во август пораснале најмногу од март 1974 година, поттикнати од многукратно повисоките цени на гасот и струјата, но и на ѓубривата, ...
| | веќе видена | слични

Цените на увозот во Германија се зголемија во август најсилно од март 1974 година, поттикнати од повеќекратните повисоки цени на гасот и електричната енергија, ...
| | веќе видена | слични

Увозните цени во август се повисоки за 32,7 отсто во однос на истиот месец лани, по 28,9 отсто раст во јули.Увозот на енергија бил повеќе од двојно поскап од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот? Се користи ...
сите 683 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 176 | | | веќе видена

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во еврозоната рекордни 10%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: