Папата до Путин: Те молам, запри ја оваа спирала на насилство и смрт

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со нападот на мостот на Крим, на рускиот претседател Владимир Путин му пикнале „прст во око“, но буквално, јавуваат западните медиуми.Иако официјален Кремљ има ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател денеска треба да дувне 70 свеќички на својата торта, но се соочува со тешки проблеми. Неговото кревко здравје и фактот што бил 35 пати ...
| | веќе видена | слични

„Многу поголем руски колапс ќе се случи во следните денови“. Вака во понеделникот на Твитер напиша познатиот американски политиколог Френсис Фукујама, ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот за безбедност и одбрана, професор Мајкл Кларк, ја коментираше војната во Украина за британската телевизија Скај Њуз . Осврнувајќи се на нападот на ...
| | веќе видена | слични

Хајн Геманс, професор по политички науки на Универзитетот во Рочестер и експерт за меѓународни конфликти, вели дека рускиот претседател е заглавен во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин изјави дека разговорите меѓу Украина и Руската Федерација најверојатно ќе продолжат еден ден. Како што рече, ...
| | веќе видена | слични

Напори за деескалација на состојбата и барање за мирно решение Кинеските аналитичари велат дека сегашната состојба се влошува и дека конфликтот дефинитивно ќе ...
| | веќе видена | слични

Нов рецепт за просперитет, стабилност и можности Високофункционалниот среден коридор ќе ѝ овозможи на Европа да добие пристап до потпорни и разновидни синџири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 844 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата до Путин: Те молам, запри ја оваа спирала на насилство и смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: