Над 50.000 писма и пораки со сочувство биле испратени во Бекингемската палата по смртта на кралицата

Од Бекингемската палата информираат дека повеќе од 50.000 писма и пораки со сочувство биле оставени по смртта и погребот на кралицата. Писма пристигнале и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Професионален свирач на гајда бил вработен кај британскиот крал Чарлс Трети, објави британскиот таблоид Сан. Станува збор полковникот Пол Барнс, кој свиреше на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Принцот Хари и Меган Маркл првпат се појавиле во јавноста откако се вратија во САД по погребот на кралицата Елизабета Втора. Двојката уживала во концертот на ...
| | веќе видена | слични

Чарлс Трети ангажирал професионален гајдаџија чија задача е секое утро да го буди свирејќи на гајдата под прозорецот, пишува „The Sun“. Станува збор за мајорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Станува збор за мајорот Пол Барнс, кој свирел на гајдата на погребот на кралицата Елизабета Втора, а претходно и на погребот на принцот Филип.Мајорот Барнс ...
| | веќе видена | слични

Кралската експертска Кејти Никол, во својата книга „The New Royals“ го откри специјалниот прекар со кој кралот Чарлс Трети ја нарекувал Меган Маркл. Според ...
| | веќе видена | слични

 До 1991 година, Чарлс и Дијана целосно се игнорираа на јавни настани. Камила и Чарлс, пак, до денес се смешкаат, па и се прегрнуваат кога се во јавност. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 336 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 50.000 писма и пораки со сочувство биле испратени во Бекингемската палата по смртта на кралицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: