СДСМ: Шпицниот градоначалник Мицкоски со неговите градоначалници директно брцаат со рацете во џебот на граѓаните


Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Злосторничко здружение во аферата „Броило“ околу Ковачевски влегло во бизниси од 26 милиони евра откако е СДС на власт. Дезертерот Ковачевски ја основа „Пиксел ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Аферата „Броило“ го извади на површина соларниот картел, кој е сконцентриран околу дезертерот Ковачевски. Обелоденивме како две поврзани фирми „Пиксел Груп“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Освен кавги за тендери, партизација на општините, граѓаните ништо друго не видоа од градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ.  Наместо пред граѓаните, градоначалниците ...
| | веќе видена | слични

„Во сред криза, наместо помош за граѓаните, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ и нивните партиски поставени директори удираат по џебот на граѓаните, зголемувајќи ...
| | веќе видена | слични

Обелоденивме како две поврзани фирми „Пиксел Груп“ основана од Ковачевски и неговиот кум Паунов, и КМГ ЕОЛ Квазар основана само од кумот, откако е СДС на власт ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани плаќаат и до 50% поскапи сметки од граѓаните на Србија и Косово, а за 15 поскапа од Турција, БиХ и Хрватска. Македонските фирми плаќаат ...
| | веќе видена | слични

Грешка и незнаење на пропагандата на СДСМ, обид за манипулација или признание на владеачката партија дека градоначалници кои победија на локалните избори како ...
| | веќе видена | слични

Кумот на Ковачевски, Паунов е со длабоки врски во СДС, картелот засилено работи по доаѓањето на СДС. Горанчо Паунов, коосновач на „Пиксел Груп“ со Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Шпицниот градоначалник Мицкоски со неговите градоначалници директно брцаат со рацете во џебот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: