Бизарно: Нострадамус предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не Вилијам


Смртта на кралицата Елизабета Втора на 96-годишна возраст била предвидена пред неколку векови од францускиот астролог Нострадамус, според книга што ги толкува ...
| | веќе видена | слични

Крунисувањето на кралот Чарлс Трети, кое наводно е планирано за 3 јуни следната година, би требало да трае нешто повеќе од еден час, а церемонијата ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Професионален свирач на гајда бил вработен кај британскиот крал Чарлс Трети, објави британскиот таблоид Сан. Станува збор полковникот Пол Барнс, кој свиреше на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Принцот Хари и Меган Маркл првпат се појавиле во јавноста откако се вратија во САД по погребот на кралицата Елизабета Втора. Двојката уживала во концертот на ...
| | веќе видена | слични

Чарлс Трети ангажирал професионален гајдаџија чија задача е секое утро да го буди свирејќи на гајдата под прозорецот, пишува „The Sun“. Станува збор за мајорот ...
| | веќе видена | слични

Кралската биографка Анџела Левин во својата книга тврди дека Вилијам не сака Камила да биде позната на неговите деца како „баба“, бидејќи таа не им е баба. ...
| | веќе видена | слични

Откако пред неколку денови го посетила породилното одделение и мајките кои во него лежеле, принцезата го споделила своето трауматично искуство. Популарната ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за мајорот Пол Барнс, кој свирел на гајдата на погребот на кралицата Елизабета Втора, а претходно и на погребот на принцот Филип.Мајорот Барнс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 387 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 358 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 376 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизарно: Нострадамус предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не Вилијам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: