ПРИКАЗНИ ЗА ПЧЕЛИТЕ И МЕДОТ ОД ТЕТОВСКО: Моето четиричлено семејство живее добро со 500 пчелни семејства во селото Жилче

3 копии

Владимир Антовски од тетовско Жилче, кој беше еден од учесниците на дводневниот Саем на мед и пчеларска опрема „Слатки денови во Тетово“, за МИА раскажа како е ...
| | веќе видена | слични

Како да не бидам горд градоначалник кога нашата Струмица ја бива за се и е посакувана општина за одржување на најдобрите и најмасовните настани од сите ...
| | веќе видена | слични

Трета година по ред во Тетово се одржува Саемот на мед, манифестација на која освен што се презентира македонскиот мед се прогласуваат и победниците од ...
| | веќе видена | слични

Во петкокот во Куманово почна тридневниот Меѓународен саем на органски традиционални производи „Органска трпеза“ и првиот Меѓународен саем за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРИКАЗНИ ЗА ПЧЕЛИТЕ И МЕДОТ ОД ТЕТОВСКО: Моето четиричлено семејство живее добро со 500 пчелни семејства во селото Жилче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: