Полковник Мекрегор: Морнариците на САД и Британија ги уништија Северен тек 1 и Северен тек 2


Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во саботата возовите во и околу северна Германија беа прекинати откако беа исечени два кабли, парализирајќи ја мрежата повеќе од три часа. Привремено беа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската полиција соопшти денеска дека не исклучува дека стојат политички мотиви зад саботажата на железничките комуникациски кабли, но дека нема индиции ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението, по инцидентот на гасоводот, кинеската влада им наредила на научниците да го проценат степенот на емисиите на метан во атмосферата, за што ...
| | веќе видена | слични

Германската федерална полиција и воената морнарица започнаа разузнавачки и набљудувачки активноста за расветлување на причините кои довеле до детонации и ...
| | веќе видена | слични

Германската Сојузна криминалистичка полиција не исклучува дека саботажата на железницата, којашто во саботата предизвика прекин на железничкиот сообраќај во ...
| | веќе видена | слични

Карстен Бројер (57) е генералот на чело на кризниот тим со три ѕвезди, кој командува со касарната Јулиус-Лебер во Берлин и ја организира помошта на Бундесверот ...
| | веќе видена | слични

Надлежните велат дека „саботажата“ на комуникациските кабли била причина за блокирање на железничкиот сообраќај во саботата.Генералот на Бундесверот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот железнички оператор Дојче Бан соопшти дека саботажа ги предизвикала големи проблеми со железничката мрежа на север во државата, јави ДПА. „Саботажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Железничкиот сообраќај во северниот дел на Германија во саботата бил во прекин на три часа поради саботажа, се наведува во соопштението на германската новинска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полковник Мекрегор: Морнариците на САД и Британија ги уништија Северен тек 1 и Северен тек 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: