СДСМ: Мицкоски е по тендри и провизии, локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ удри по џебот на граѓаните


Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Освен кавги за тендери, партизација на општините, граѓаните ништо друго не видоа од градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ.  Наместо пред граѓаните, градоначалниците ...
| | веќе видена | слични

„Во сред криза, наместо помош за граѓаните, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ и нивните партиски поставени директори удираат по џебот на граѓаните, зголемувајќи ...
| | веќе видена | слични

Грешка и незнаење на пропагандата на СДСМ, обид за манипулација или признание на владеачката партија дека градоначалници кои победија на локалните избори како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бледите соопштенија на СДС не можат да го сокријат фактот дека градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ за една година направија повеќе од нивните претходници од СДС за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Резултатите по една година локална власт на ВМРО-ДПМНЕ, се над 50 општини во државата ставени под контрола на шпицниот градоначаник Мицкоски, кавги за тендери, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта на СДС со опозициски пресови, сака да ја покрие нивната неспособност и криминал на централно ниво. Тие само шират невистини и лаги, надевајќи се дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Освен рацете во медот и кавги за тендери граѓаните не видоа ништо од работата на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ во изминатата една година. ВМРО-ДПМНЕ е локална ...
| | веќе видена | слични

„Видовме дека наместо пред граѓаните, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ даваат отчет пред својот партиски шеф Христијан Мицкоски. Згора на сѐ, градоначалниците од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски е по тендри и провизии, локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ удри по џебот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: