Интерес за фотоволтаици, но и бројни процедури – на потег институциите

Државата во секое време треба да има на располагање парцели за продажба за поставување фотоволтаци на земја. Ова е само една препорака од стопанственици со ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник ќе биде пуштен во употреба автопатот во делот од Требеништа до Охрид, најави денеска директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако во Собранието ќе бидат изгласани измените на Законот за градење граѓаните веднаш ќе можат со новата и брза постапка да поставуваат фотоволтаци на своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за транспорт и врски првично ги разгледало документите за проектот за изградба на филмски студија во Општина Карпош и во текот на денов или утре ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За автопатот Скопје – Блаце претстои тендер за избор на изведувач на втората делница, а ресорниот министер Благој Бочварски очекува активности на терен ...
| | веќе видена | слични

Благој Бочварски, министерот за транспорт и врски, при денешната посета во Пробиштип, одгопварајќи на новинарско прашање рече дека треба да се доработат ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Карпош запознат е со желбата на потенцијалните инвеститори за изградба на таканаречен филмски град на територија на општината, но се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 473 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интерес за фотоволтаици, но и бројни процедури – на потег институциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: