Престана истекувањето гас од „Северен тек 2“


Според соопштението, по инцидентот на гасоводот, кинеската влада им наредила на научниците да го проценат степенот на емисиите на метан во атмосферата, за што ...
| | веќе видена | слични

Германската федерална полиција и воената морнарица започнаа разузнавачки и набљудувачки активноста за расветлување на причините кои довеле до детонации и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската полиција соопшти денеска дека не исклучува дека стојат политички мотиви зад саботажата на железничките комуникациски кабли, но дека нема индиции ...
| | веќе видена | слични

Германската Сојузна криминалистичка полиција не исклучува дека саботажата на железницата, којашто во саботата предизвика прекин на железничкиот сообраќај во ...
| | веќе видена | слични

Карстен Бројер (57) е генералот на чело на кризниот тим со три ѕвезди, кој командува со касарната Јулиус-Лебер во Берлин и ја организира помошта на Бундесверот ...
| | веќе видена | слични

Надлежните велат дека „саботажата“ на комуникациските кабли била причина за блокирање на железничкиот сообраќај во саботата.Генералот на Бундесверот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот железнички оператор Дојче Бан соопшти дека саботажа ги предизвикала големи проблеми со железничката мрежа на север во државата, јави ДПА. „Саботажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Железничкиот сообраќај во северниот дел на Германија во саботата бил во прекин на три часа поради саботажа, се наведува во соопштението на германската новинска ...
| | веќе видена | слични

Железничкиот сообраќај денеска беше привремено во прекин во дел од северна Германија откако откажа комуникацискиот систем, а властите тврдат дека се работи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 363 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 307 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 138 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престана истекувањето гас од „Северен тек 2“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: