Се запали хотел во Москва, евакуирани 300 луѓе


3 копии

Сцена речиси идентична како во култниот српски и југословенски филм „Кој тоа таму пее?“ се случила вчера во околината на Дојран, кога полицајци забележале ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

– Во пожар целосно изгорела плевна во кавадаречкото село Бошава. Сточарско семејство останало без простор за кравите. Како што велат жители на селото за МИА, ...
| | веќе видена | слични

Пожар изби попладневно во населбата Острово во близина на ПИОМ. Од скопската пожарна информираат дека во пожарот била загрозена повозрасна жена. -Пожарот избил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

42-годишна жена од скопско Волково пријавила дека на 03.октомври настанал пожар во нејзината куќа. Таа се здобила со изгореници на едната рака, информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се запали хотел во Москва, евакуирани 300 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: