Престана истекувањето гас од „Северен тек 2“


Според соопштението, по инцидентот на гасоводот, кинеската влада им наредила на научниците да го проценат степенот на емисиите на метан во атмосферата, за што ...
| | веќе видена | слични

Германската федерална полиција и воената морнарица започнаа разузнавачки и набљудувачки активноста за расветлување на причините кои довеле до детонации и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската полиција соопшти денеска дека не исклучува дека стојат политички мотиви зад саботажата на железничките комуникациски кабли, но дека нема индиции ...
| | веќе видена | слични

Германската Сојузна криминалистичка полиција не исклучува дека саботажата на железницата, којашто во саботата предизвика прекин на железничкиот сообраќај во ...
| | веќе видена | слични

Карстен Бројер (57) е генералот на чело на кризниот тим со три ѕвезди, кој командува со касарната Јулиус-Лебер во Берлин и ја организира помошта на Бундесверот ...
| | веќе видена | слични

Надлежните велат дека „саботажата“ на комуникациските кабли била причина за блокирање на железничкиот сообраќај во саботата.Генералот на Бундесверот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот железнички оператор Дојче Бан соопшти дека саботажа ги предизвикала големи проблеми со железничката мрежа на север во државата, јави ДПА. „Саботажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Железничкиот сообраќај во северниот дел на Германија во саботата бил во прекин на три часа поради саботажа, се наведува во соопштението на германската новинска ...
| | веќе видена | слични

Железничкиот сообраќај денеска беше привремено во прекин во дел од северна Германија откако откажа комуникацискиот систем, а властите тврдат дека се работи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 453 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престана истекувањето гас од „Северен тек 2“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: