Ново поскапување на лебот, брашното и печивата за најмалку 10 отсто


3 копии

Високите цени на енергијата и природниот гас ги доведуваат пекарниците на работ на егзистенција. Едноставно, како енергетски интензивен сектор, пекарниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетскиот колапс се заканува да остави на улица од 7.000 до 9.000 работници во индустријата, вели Игор Ѓерасов, претседател на Синдикат на индустрија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ретки се земјите кои имаат мали проблеми со енергетската криза и затоа оваа зима ќе биде вистински предизвик за одговорните луѓе во енергетските компании. Од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Зголемувањето на цената на електричната енергија донесе четири и пол пати повисоки сметки за струја кај компаниите од автомобилската индустрија, чии објекти ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Од клучно значење за нашиот електроенергетски систем зимава е работењето на ТЕ-ТО Скопје, што се покажа клучно и во 2021 година. Домаќинствата и јавниот ...
| | веќе видена | слични

Господине Ѓерасов по Социјално-економскиот совет во Владата беше соопштено дека се работи на анти-кризни мерки за стопанството. Што вие како синдикат конкретно ...
| | веќе видена | слични

Минималната синдикална кошница која ја пресметува Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) достигна 50.224 денари за септември, соопштија од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново поскапување на лебот, брашното и печивата за најмалку 10 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: