Кит спасен од нуркачи е трагичната лекција за реалноста на нелегалните мрежи


Мрежите за ловење се нелегални три децении, но некои рибари и понатаму ги користат. Познати како „ѕид на смртта“, овие мрежи се ефикасни во собирањето риби, но ...
| | веќе видена | слични

Нуркање: Кратка историја за изумот дизајниран за потребите на шпанската Круна Филип Здравески 06.10.2022 / 12:20 Вести По откривањето на Америка, патувањата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставници на македонските Бугари оваа недела ќе остварат средба со Комесарот за проширување и добрососедство на Европската унија, Оливер Вархеји, јавува ...
сите 612 | | | веќе видена

Министрите за внатрешни работи на Северна Македонија и Бугарија, Оливер Спасовски и Иван Демерџиев денеска од Скопје порачаа дека нема да се дозволи никаков ...
сите 346 | | | веќе видена

Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула, најавуваат од УХМР. Утре локално ќе има слаби врнежи од ...
сите 246 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц реагираше на дискусијата за испорака на борбени авиони за Украина, која Киев ја бара од средата, откако германската влада вети ...
сите 394 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 96 | | | веќе видена

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал му честиташе на Србинот Новак Ѓоковиќ за освоената десетта титула на Австралија опен со која се израмни по бројот на гранд-слем ...
сите 220 | | | веќе видена

Ниту една југословенска или македонска влада во овие седум децении толку не ги ослабнала позициите на Скопје во однос на Софија како сегашнава Тезата дека ние ...
сите 31 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски информираше дека одржал работна вечера со претседателите и други високи претставници на вонпарламентарните партии, кои се дел од ...
сите 370 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кит спасен од нуркачи е трагичната лекција за реалноста на нелегалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: