„Пуцко петрол“: Милионски тендери преку семејно – бизнис – политички врски?!

Иста фирма, ист нарачател – „Пуцко петрол“ со години како да е екслузивен снабдувач со горива за Комунална хигиена. Компанијата од Пласница ги добива буквално ...
| | веќе видена | слични

Семејно – бизнис – политичките врски на „Пуцко петрол“ се класичен судир на интереси, а Антикорупциската комисија мора да покаже цврстина и да постапи во овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако повеќе од институциите имаат воспоставено систем на заштитено внатрешно пријавување, не ја исполниле обврската за доставување извештај до Државната ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на проектот „Застапување на имплементација на законодавство за укажувачите во Македонија“ поддржан од грант на Balkan Trust for Democracy, проект на ...
| | веќе видена | слични

Класичен судир на интереси и тргување со влијание. Вака експертите го коментираат работењето на „Пуцко петрол“, компанијата која важи за речиси ексклузивен ...
| | веќе видена | слични

Среде најголема криза „Пуцко петрол“ го шири бизнисот. Пред само еден месец компанијата со седиште во Пласница регистрирала подружница во Кисела Вода која ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија ги испитува семејно – бизнис – политичките врски на „Пуцко петрол“. Оттаму за Алфа велат дека веќе имаат оформено предмет за ...
| | веќе видена | слични

Таткото пратеник, чичкото градоначаланик а синот односно внукот најголем добавувач на нафта за државата. Вака функционира семејно – бизнис – политичката врска ...
| | веќе видена | слични

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 201 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 155 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пуцко петрол“: Милионски тендери преку семејно – бизнис – политички врски?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: