Андоновска: Арсовска да си даде оставка


5 копии

Бледите соопштенија на СДС не можат да го сокријат фактот дека градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ за една година направија повеќе од нивните претходници од СДС за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Резултатите по една година локална власт на ВМРО-ДПМНЕ, се над 50 општини во државата ставени под контрола на шпицниот градоначаник Мицкоски, кавги за тендери, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта на СДС со опозициски пресови, сака да ја покрие нивната неспособност и криминал на централно ниво. Тие само шират невистини и лаги, надевајќи се дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Освен рацете во медот и кавги за тендери граѓаните не видоа ништо од работата на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ во изминатата една година. ВМРО-ДПМНЕ е локална ...
| | веќе видена | слични

„Видовме дека наместо пред граѓаните, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ даваат отчет пред својот партиски шеф Христијан Мицкоски. Згора на сѐ, градоначалниците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го прашуваме градоначалникот Јакимовски дали последното од низа е давањето на користење на училишен простор и училници за дополнителни часови на правно лице ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Продолжува самоволието и непочитувањето на законите, процедурите и одлуките на Советот, од страна на градоначалникот Стевче Јакимовски и СДСМ во Карпош. Го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ го обвини лидерот Христијан Мицкоски дека се грижел само за тендерот од 136 милиони евра за пречистителна станица во Скопје. „Не СДСМ, туку функционери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 479 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 376 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 358 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновска: Арсовска да си даде оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: