Пендаровски на отворање на гасниот интерконектор Грција – Бугарија Претседателот Стево Пендаровски, по покана на претседателот на Република Бугарија, Румен ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

За време на самитот на Европската политичка заедница во Прага денеска средба одржаа бугарскиот и турскиот претседател Румен Радев и Реџеп Тајип Ердоган, јавија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
4 копии

На свечена церемонија во Националната палата на културата во Софија во присуство на лидери од балканскиот регион, ЕУ и Азербејџан, вчера официјално во ...
| | веќе видена | слични

Денеска беше пуштен во употреба гасниот интерконектор меѓу Бугарија и Грција, долг 182 километри, а на церемонијата присуствува претседателот Србија, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Софија се сретна со премиерот на Грција, Киријакос Мицотакис, со кого разговарал за проектите и плановите ...
| | веќе видена | слични

Справувањето со последиците од енергетската криза, енергетската соработка, како и војната во Украина биле темите за кои грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лајен денеска дојде во Бугарија за отворањето врска за природен гас меѓу земјата и Грција, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот? Се користи ...
сите 683 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 177 | | | веќе видена

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизис-инфо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: