Силна детонација изутрината во Загреб


Пожар изби попладневно во населбата Острово во близина на ПИОМ. Од скопската пожарна информираат дека во пожарот била загрозена повозрасна жена. -Пожарот избил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Изет Меџити за „Фокус“ изјави дека евентуалното влегување на Алијанса во Владата се прави за да се спаси Артан Груби, а дека тоа може да значи и губење на ...
сите 350 | | | веќе видена

И оваа г одина во чест на долгогодишната традиција се одржа црковно-народната манифестација- Богојавление Водици. Се верува дека оној кој ќе го фати ...
сите 410 | | | веќе видена

Утре во 10:45, движењето #СитеЗаМКЦ ќе направи протестна акција пред Советот на Град Скопје во знак на револт за кратењето на буџетот и непрописното менување ...
сите 86 | | | веќе видена

„Ако можеме да помогнеме, ние сме подготвени да го направиме тоа“, изјави холандскиот премиер Марк Руте за холандски RTL. Холандија не поседува борбени тенкови ...
сите 362 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети со неговите соработници и вечерва имаше средба со граѓаните од Тетово, поточно со жителите на шарпланинските села Расадиште, ...
сите 142 | | | веќе видена

Седумдесетгодишен жител на кумановското село Режановце утрово им подлегнал на повредите здобиени откако додека возел велосипед во него удрил возач со автомобил ...
сите 364 | | | веќе видена

Од почетокот на годината се произведени и продадени вкупно 3 390 мегават часови електрична енергија како ноќни вишоци, од кои 1 140 по цена од 103 евра по ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силна детонација изутрината во Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: