БЕГ: Не е точно дека бесправно сме стопанисувале со топланите во Скопје


Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Најранливите категории граѓани во понеделник ќе дознаат како државата планира да ги заштити од ценовниот шок.. Премиерот Ковачевски вели дека и денеска работат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

До вечер ќе бидат финализирани мерките за најранливите категории граѓани, најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој посочи дека од понеделник ќе има мерки кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата секојдневно разговара со стопанските комори како да им се помогне на големите компании кои се на либерализираниот пазар. Се подготвува пакет мерки кој ...
| | веќе видена | слични

Компаниите кои чекаат помош во делот на струјата наместо од следната недела, ќе ја добијат најверојатно до крај на месецов, рече денеска премиерот, кој уште ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши ќе соопшти што е разговарано на средбата со компанијата за природен гас која беше посочена од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Одговорајќи на новинарски прашања по настанот за потпишување договор за спонзорство меѓу М -ТЕЛ и КК Работнички, Ковачевски најави дека во понеделник ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 199 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 200 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 155 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕГ: Не е точно дека бесправно сме стопанисувале со топланите во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: