Кривична за МАЛОЛЕТНИК кој со нож нападнал врсник


75-годишен жител на Скопје ќе одговара за недозволено држење оружје, откако полицијата во неговиот дом открила цел арсенал: пушка „Збројовка“ и три пиштоли, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Педесет и двегодишник од тетовско Бродец доби притвор откако беше приведен како осомничен за измама на четири луѓе од Тетовско. Судија во претходна постапка по ...
| | веќе видена | слични

Двајца браќа се уапсени вчера попладне на влезот во Кичево и во Охрид. Како што соопшти МВР, станува збор за повеќемесечна истрага на Единицата за недозволена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за МАЛОЛЕТНИК кој со нож нападнал врсник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: