Кривична за МАЛОЛЕТНИК кој со нож нападнал врсник


3 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.С.(75) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење, ...
| | веќе видена | слични

75-годишен жител на Скопје ќе одговара за недозволено држење оружје, откако полицијата во неговиот дом открила цел арсенал: пушка „Збројовка“ и три пиштоли, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Педесет и двегодишник од тетовско Бродец доби притвор откако беше приведен како осомничен за измама на четири луѓе од Тетовско. Судија во претходна постапка по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 332 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 235 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека нема докази за вмешаност на Русија во десничарскиот заговор за организирање државен удар во Германија. -Се чини дека ова е проблем ...
сите 75 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за МАЛОЛЕТНИК кој со нож нападнал врсник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: