БАЛТИЧКОТО МОРЕ Е ВО ГОЛЕМА ОПАСНОСТ: Моќта на подводните експлозии на гасоводите била неверојатно разорна


Силата на експлозиите на краците на гасоводот „Северен тек“ е еднаква на експлозија од неколку стотици килограми на ТНТ, се вели во заедничкото писмо објавено ...
| | веќе видена | слични

Разузнавачки авион на американската морнарица прелетал над Балтичкото Море во близина на местото на инцидентот со руските гасоводи Северен тек 1 и 2, само ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се зголемија сомнежите за саботажа на оштетените гасоводи Северен тек 1 и 2 во Балтичкото Море, по истрагата на посоченото место во шведската ексклузивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведските и данските власти го истражуваат истекувањето од руските гасоводи на четири локации откриени минатата недела во ексклузивните економски зони на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија преку дипломатски канали е известена дека не постојат планови Москва да се вклучи во истрагата за инцидентот на гасоводите Северен тек 1 и 2, рекол ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Шведскиот тим на истражители потврди дека во експлозиите биле оштетени гасоводите Северен тек 1 и 2, наведувајќи дека во текот на претходните денови имало ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Москва останува „целосно посветена“ никогаш да не дозволи водење нуклеарна војна, додека растат стравовите од можна драматична ескалација во седмомесечниот ...
| | веќе видена | слични

Сомнежите за саботажа на гасоводите Северен тек 1 и Северен тек 2 во шведските и данските води на Балтичкото Море се засилија во четвртокот откако шведската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда, Никола Тупанчевски, не одговара на прашањата на Алсат дали истрагата за лица осомничени за корупција од страна на тим од Вашингтон значи ...
сите 158 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 237 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАЛТИЧКОТО МОРЕ Е ВО ГОЛЕМА ОПАСНОСТ: Моќта на подводните експлозии на гасоводите била неверојатно разорна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: