„Пајакот“ во Центар поскапе од 2 500 на 3 500 денари, поскапо и зонското паркирање

ЈП ПОЦ го поскапи за 10 денари паркирањето на паркинзите во Буњаковец и во Пролет. Согласно со новата зонска поделба на јавните паркиралишта со кои ...
| | веќе видена | слични

Во Тетово веќе неколку месеци работи градскиот јавен превоз, но дел од жителите и понатаму се однесуваат како тој да не постои. Освен што ретко го користат па ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со цел да го спречи несовесното однесување на возачите кои паркираат на местата за градскиот автобуски превоз, претријатието „Тетово транспорт“ одлучи да ...
| | веќе видена | слични

Просторот позади зградата на македонскиот Уставниот суд во центарот на градот, поточно пред влезот на Управата за водење на матични книги е претворен во див ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од Јавното претпријатие „Градски Паркинг“, Скопје, соопштуваат дека цените за услугите кои претпријатието ги нуди, остануваат непроменети. Имено, соопштението ...
| | веќе видена | слични

Од Јавното претпријатие „Градски Паркинг” - Скопје, информираат дека се продолжува со интензивна работа на уредување и опремување на катните гаражи и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 26.09. до 02.10.2022 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 126 непрописно паркирани возила, а со поставување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пајакот“ во Центар поскапе од 2 500 на 3 500 денари, поскапо и зонското паркирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: