ЕБРД и Шпаркасе Банка АД Скопје со поддршка на мали бизниси во Северна Македонија

Време зa читање: 3 минути Нова кредитна линија од 23 милиони евра за кредитирање на локалните мали и средни претпријатија и за зелени инвестиции: Нова кредитна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претставниците на фондот „Финансии во движење“ и Инвестицискиот фонд за зелен раст истакнаа дека соодветната поставеност на политиките коишто ги спроведува ...
| | веќе видена | слични

Здружението за социјални иновации „Арно“ објавува повик за учество на Академија за социјална економија, за постоечки и идни социјални претпријатија кои работат ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на проектот „Зајакнување на младите преку нови можности“, „СОС детско село“ организира дводневен младински форум денеска и утре, во „Јавна соба“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на проектот „Социјално претприемништво за младинско вработување″ поддржан од Европската Унија, Националниот младински совет на Македонија денерска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националниот младински совет на Македонија, додели 10 грантови на компании, граѓански организации и новоформирани иницијативи кои во следниот период ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска го објави јавниот повик за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации, преку кој се ...
| | веќе видена | слични

Целта на повикот е да се поддржат компаниите кои сакаат да развијат иновативен производ, услуга или процес, сами или во соработка со друго претпријатие и/или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 415 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 538 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 183 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Мали се надежите дека овозможената субвенционирана, фиксна цена од 80 евра за мегават час ќе ги намали цените на голем дел од прехрамбените производи. ...
сите 324 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 135 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБРД и Шпаркасе Банка АД Скопје со поддршка на мали бизниси во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: