Bloomberg Adria претставенa пред македонската бизнис заедница

 А1 Аcademy е место за осознавање на дигиталните вештини Академијата A1 Academy спроведена од А1 Македонија официјално започнува на 18 октомври 2022 г. со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, се обрати на конференцијата „Промовирање на конструктивен капитал во Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се наоѓаме на почетокот на преговорите со ЕУ во коишто исклучително е важно да имаме јасен консензус и голема инклузивност како за целиот процес така и за ...
| | веќе видена | слични

Во организација на Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ – Скопје (ИДСЦС) во соработка со Центарот за меѓународно приватно претпријатие (ЦИПЕ), денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската економија ја очекуваат бројни прилагодувања во претстојниот период за создавање на клима на конкурентност и одржливост на животната средина. Во ...
| | веќе видена | слични

Драган Давитков, Претседател на Бордот на Директори на Американска Стопанска Комора на Северна Македонија „Фактор” како економски електронски портал на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 510 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 244 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Bloomberg Adria претставенa пред македонската бизнис заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: