Тренчевска: Горди сме на реализацијата на „Проектот за подобрување на социјалните услуги“


Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари работна средба со претставници на Светска Банка, на која, како што информираат, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска заедно со директорот на Агенцијата за вработување на Република Македонија, Беким Мурати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска беше дел од панел дискусијата на 6та по ред Текстилијада со наслов „Плата за живот – СЕГА ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време е да се разговара за утврдување минимална пензија на ист начин како што имаме утврдена минимална плата, смета министерката за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска го посети девниот Центар за аутизам во Штип и малиот групен дом. Посетата е по повод Светската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што и самата тврди поминатото време со децата е квалитетно поминато време од кое има само убави спомени. Дневниот центар за Аутизам е со капацитет за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска претседаваше со Советот за следење на состојбите во пензискиот систем на кој беа присутни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: Горди сме на реализацијата на „Проектот за подобрување на социјалните услуги“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: