КОЈ КУПУВА ПЛОДНИ НИВИ ЗА ФОТОВОЛТАИЦИ? Земјоделците предупредуваат дека овој тренд ќе ни донесе глад


Ќе останеме без храна, ако продолжи изградбата на фотонапонски централи и други објекти на плодно земјоделско земјиште, реагираат земјоделците. Тие бараат да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се зголемува домашното производство на електрична енергија. Почна со производство нова фотоволтаична електро централа со инсталирана моќност од 8 мегавати, во ...
| | веќе видена | слични

Високите сметки за електрична енергија ги натера сопствениците на хотели покрај Охридското езеро, да инвестираат во поставување на фотоволтаични панели на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако во Собранието ќе бидат изгласани измените на Законот за градење граѓаните веднаш ќе можат со новата и брза постапка да поставуваат фотоволтаци на своите ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од Овчеполието реагираат на зголемениот број површини каде што се поставуваат фотоволтаици. Во овој рамничарски регион, поради големиот број ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза тропа на вратите на училиштата, а само неколку во изминатиот период поставија фотоволтаични централи, па во претстојната зима сметките за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Општина Свети Николе не дозволува изградба на фотоволтаични централи на земјоделско земјиште до 4-та класа. Советот на општината ги одбива барањата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 473 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ КУПУВА ПЛОДНИ НИВИ ЗА ФОТОВОЛТАИЦИ? Земјоделците предупредуваат дека овој тренд ќе ни донесе глад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: