БЕГ: Не е точно дека бесправно сме стопанисувале со топланите во Скопје


– Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
| | веќе видена | слични

Владата секојдневно разговара со стопанските комори како да им се помогне на големите компании кои се на либерализираниот пазар. Се подготвува пакет мерки кој ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување на „КликПлус“ на ТВ21 се осврна на грижата на жителите на главниот град во однос на испораката на топлинска енергија. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски апелира до граѓаните да бидат мирни во овие тешки времиња, затоа што, како што вели, деноноќно се работи за да се обезбеди сѐ. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата работи на тоа да продолжи економската активност, да се поддржат најранливите категории граѓани, да се одржи ликвидноста и на Буџетот и на стопанството ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва во интервју за „КликПлус“ на ТВ21 истакна дека Владата прави се за да обезбеди дополнителни антикризни мерки за граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување во информативниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 рече до крајот на октомври Владата имала обезбедена количина за работа ...
| | веќе видена | слични

Тој посочи дека се подготвуваат мерки за директна помош на најранливите категории граѓани, а за компаниите се прават калкулации за субвенционирање на цената на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва изјави дека Владата продолжува со „економската активност“ за обезбедување финансии за справување со енергетската криза, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 169 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕГ: Не е точно дека бесправно сме стопанисувале со топланите во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: