Битолчани се запознаа со работата на 11 организации на „Саемот на социјални претпријатија“

Пред платото на Офицерски дом – Битола во организација на проектот на ЕУ „Поддршка на социјалните претпријатија“, имплементиран од Ептиса, Барка и Екорис, каде ...
| | веќе видена | слични

Во петкокот во Куманово почна тридневниот Меѓународен саем на органски традиционални производи „Органска трпеза“ и првиот Меѓународен саем за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични

Во Куманово од денеска до недела на отворено ќе се одржат 5. Меѓународен саем на органски и традиционални производи „ОРГАНСКА ТРПЕЗА“ 2022 и 1. Меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 336 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев" на денешната трибина во Штип насловена „Гоце е Македонија" изјави дека на 4 ...
сите 162 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолчани се запознаа со работата на 11 организации на „Саемот на социјални претпријатија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: