БДП минатата година 720 414 милиони денари, за 7,6 отсто повисок од 2020-та

7 копии

Увозните цени во Германија во август пораснале најмногу од март 1974 година, поттикнати од многукратно повисоките цени на гасот и струјата, но и на ѓубривата, ...
| | веќе видена | слични

Цените на увозот во Германија се зголемија во август најсилно од март 1974 година, поттикнати од повеќекратните повисоки цени на гасот и електричната енергија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Увозните цени во август се повисоки за 32,7 отсто во однос на истиот месец лани, по 28,9 отсто раст во јули.Увозот на енергија бил повеќе од двојно поскап од ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата со нов рекорд, трошоците за живот растат. Нов рекорд на инфлацијата. Во септември измерени 18,7% во споредба со истиот месец лани. Поскапело ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дека живеачката е неподносливо скапа денеска потврда даде Државниот завод за статистика. За една година или од септември лани до септември годинава трошоците ...
| | веќе видена | слични

– Tрошоците на животот во септември годинава во однос на септември лани се зголемени за 18.7, а индексот на цените на мало за 14.7 проценти. Во однос на август ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 451 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 417 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БДП минатата година 720 414 милиони денари, за 7,6 отсто повисок од 2020-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: