ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕВРОЗОНАТА ДОСТИГНА 10 ПОСТО! Највисоко ниво во последните 20 години

Зголемените цени на енергијата и храната повторно ја поттикнаа инфлацијата во 19-те земји кои го користат еврото на највисоката годишна стапка од создавањето ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Увозните цени во Германија во август пораснале најмногу од март 1974 година, поттикнати од многукратно повисоките цени на гасот и струјата, но и на ѓубривата, ...
| | веќе видена | слични

Цените на увозот во Германија се зголемија во август најсилно од март 1974 година, поттикнати од повеќекратните повисоки цени на гасот и електричната енергија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Увозните цени во август се повисоки за 32,7 отсто во однос на истиот месец лани, по 28,9 отсто раст во јули.Увозот на енергија бил повеќе од двојно поскап од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индексот на цените на ФАО на корпите со основни прехранбени производи падна во септември за 1,1 отсто во однос на ревидираната вредност во август, на 136,3 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Цените на храната паднаа во септември, шести месец по ред, како одраз на пониските цени на растителното масло што го засени растот на цените на житото, покажа ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Германските индустриски нарачки силно паднале во август, одразувајќи го слабеењето на побарувачката во домашното стопанство и во еврозоната под притисокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕВРОЗОНАТА ДОСТИГНА 10 ПОСТО! Највисоко ниво во последните 20 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: