МФ: Историски највисок поврат на ДДВ кон стопанството за само девет месеци

Историски највисок поврат на ДДВ кон стопанството за само девет месеци во износ од 500 милиони евра, соопштуваат од Министерство за финансии. Износот вратен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска го објави јавниот повик за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации, преку кој се ...
| | веќе видена | слични

Целта на повикот е да се поддржат компаниите кои сакаат да развијат иновативен производ, услуга или процес, сами или во соработка со друго претпријатие и/или ...
| | веќе видена | слични

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 198 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 199 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МФ: Историски највисок поврат на ДДВ кон стопанството за само девет месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: