Најголем должник на Еуростандард е Феро центар и само Трифун Костовски можел да го потпише милионскиот заем

3 копии

Трифун Костовски обвинува дека некои надворешни фактори ја уништиле Еуростандард банка и дека се виновни за организираниот криминал што со години се случувал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Соопштение на Здружение на Оштетени штедачи: Славко Секулов, долгогодишен личен адвокат на Трифун Костовски, ја затворил неговата фирма во време кога имала ...
| | веќе видена | слични

Тоа го вели од позиција на поранешен долгогодишен претседател на надзорниот одбор на банката и најголем акционер во истата. Значи, според Трифун Костовски, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 268 | | | веќе видена

Борис Тот, брат на убиениот ракометар Денис Тот, за чие убиство вчера беа изречени пресуди на тројцата сторители на кривичното дело, пред неколку дена преку ...
сите 92 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголем должник на Еуростандард е Феро центар и само Трифун Костовски можел да го потпише милионскиот заем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: