Еуроникел Индустри: Ќе ја вклучиме печката повторно, ако државата ни ја субвенционира струјата


Еуроникел Индустри (Фени) побара субвенционирање од страна на државата на трошоците за електрична енергија за повторно да ја вклучи печката, бара најголемиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најдоцна до вторник 12 октомври треба да бидат објавени антикризните мерки за ублажување на последиците од енергетската криза, најави вчера министерката за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

„За најранливите категории на граѓани во моментов работиме на пакет мерки кои ќе се финансираат од буџетот за директни финансиски средства, да може да имаат ...
| | веќе видена | слични

Додека Државниот завод за статистика секој месец со објавените податоци алармира дека инфлацијата забрзува, антикризните мерки за ранливите категории граѓани ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата достигна 18,7 проценти, за минималната потрошувачка кошничка се потребни 50.244 денари .Ова се најновите пресметки што ги објави Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

Синдикалната минимална кошница, која ја пресметува Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) , за септември достигна 50.224 денари. Инфлацијата излезе надвор од ...
| | веќе видена | слични

Синдикатите не веруваат во прогнозите на Стопанската комора дека ќе се отпуштат 30% до 50% од работниците ако за брзо не се донесат конкретни мерки. За првиот ...
| | веќе видена | слични

 Растот најмногу се должи на поскапувањето на основните прехранбени производи и енергенси, токму оние продукти чии маржи се замрзнати до крајот на годинава. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еуроникел Индустри: Ќе ја вклучиме печката повторно, ако државата ни ја субвенционира струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: